Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Marmaris - Fethiye - Marmaris

15.02.2021

images/marmaris_fethiye_kabinkiralama_ramsesyat.jpg

1. Gün: Marmaris

 “Mavi Tur”un ilk gününe sizleri Marmaris Yat Limanındaki teknenize saat 15.30’dan itibaren yerleştirerek başlayacağız. Bu gün içinde turumuzun ilk durağı Türkiye’nin sayılı tatil cennetlerinden biri olan Marmaris’i tanıma imkanınız olacak. Bu güzel günde, yeşille turkuaz mavisini bir araya getiren, sokaklarındaki canlılığı, tarihi eserleri ve zengin mutfağıyla ünlü bu küçük şehri gezebilir, denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Küçük Marmaris ziyaretinizi ise sizin için hazırlanan güzel bir akşam yemeğiyle ve size sunduğumuz tam donanımlı kabinlerinizdeki istirahatinizle sonlandırabilirsiniz.

2. Gün: Dalyan

“Mavi Tur”un ikinci günü ise kıyıların muhteşem ziyaretine bir başlangıçtır. Sabahın sıcak ışıklarının eşliğindeki kahvaltıdan sonra sizlere tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verecek ve  teknenizin hareketini başlatacağız. Marmaris’i sizin için daha da unutulmaz kılacak, kudretli çam ağaçlarıyla etrafı sarılmış, doğanın sizleri cezbedecek tüm sıcak ve soğuk tonlarını bir araya getirmiş Ekincik Koyu’na demir atacağız. Burada sizlere o çok meşhur küçük Dalyan kasabasını görmeniz için opsiyonel olarak hazırlanmış Dalyan turundan faydalanabileceksiniz. Burada Köyceğiz Gölü’nden akarak Akdeniz sahillerine dökülen kanalında, sazlıklar arasında küçük teknelerle gezintiye çıkabilir, kanal üzerindeki restoranlarda doğayla lezzetlerin buluşmasına şahitlik edebilirsiniz. “Mavi Tur” unuzun bu gününde sizler için özenle hazırlanmış akşam yemeğinizi ve istirahatinizi Ekincik Körfezi’nin huzurlu sularında hafif akşam meltemi eşliğinde sizlere sunacağız.

3. Gün: Batık Hamam- Tersane Adası- Kızılada

“Mavi Yolculuk”un 3. gününde kaptanımız sabahın ilk ışıklarında sizleri hırçın dalgalarıyla ünlü Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları’nın arasından henüz deniz sakinken sizleri buradan geçirir. Buradan yükselen dağların yemyeşil ağaçların arasında saklanmış, bölgenin en güzel körfezlerinden olan Göcek Körfezi’ne gideceğiz. Burada yine sizler için hazırlanmış leziz kahvaltınızı etmeniz ve turkuaz sularda serinlemeniz için, tarihe şahitlik etmiş hamam kalıntılarına ev sahipliği yapan Batık Hamam Koyu’na demir atacağız. Bu koyda sabah saatlerinizin tadını çıkardıktan sonra Tersane Adası’na doğru seyre çıkacağız. Yine eski Osmanlı tarihine, rum evlerinin kalıntılarına ev sahipliği yapan bu adada küçük bir yürüyüşe çıkabilir,   yeşil-mavi sularında serinleyebilirsiniz. Daha sonra akşam yemeği ve gece istirahati için Deniz Feneri ile ünlü Kızılada’ya geçeceğiz.

4. Gün: Fethiye

“Mavi Yolculuk”un 4. gününde sabah Fethiye Liman’ına giriş yapılır. Bu doğal liman kenti M.Ö 3000’lerde Likya Uygarlığı’ndan M.Ö. 6. yüzyılda Pers İmparatorluğu’na kadar bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Ölüdeniz’inin turkuaz-mavi rengindeki cam gibi suları ve bembeyaz sımsıcak kumalrıyla görenleri büyüleyen Ölüdeniz tatilinizin unutulmazlarından biri olacaktır.Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Samanlık Koy’unda öğle yemeği yiyip yüzebilirler. Kaptanımız sizler için hazırlanmış akşam yemeğini huzurla yemeniz ve dinlenmeniz için 16.00dan sonra Ece Saray Marina’ya demirleyecektir.

5. Gün: Göcek Körfezi- Yassıca Adaları

“Mavi Yolculuk”unuzun 5. günü güzel bir kahvaltıyla başlar ve bundan sonra yemyeşil ağaçların arasında saklanmış, bölgenin en güzel körfezlerinden olan Göcek Körfezi’ne hareket edilir. Doğal güzellikleri, renkli aktiviteleri, su sporlarıyla “Mavi “Yolculuk”unuza unutulmaz bir günle başlamanızı sağlayan bu Yassıca Ada ve diğer takım adalarda dalış yapabilir, buranın ilginç deniz altı yaşamını keşfedebilirisiniz. Bu adaların eşsiz manzarası eşliğinde yiyeceğiniz öğle yemeğinden sonra teknenizi akşam yemeği ve gece istirahatiniz için Göcek Koyları’nda hizmetinize sunacağız.

6. Gün:  Bedri Rahmi Koyu- Sarsala- Ağa Limanı

“Mavi Yolculuk”unuzun 6. gününe güzel bir kahvaltıyla merhaba dedikten sonra Taşkaya bükü olarak da bilinen ve gittiği bu koyda bıraktığı balık resmiyle adından hala söz ettiren, cumhuriyet dönemi entelektüel sanatçılarımızdan Bedri Rahmi’nin adını taşıyan bu koya yönelteceğiz teknenin burnunu. Daha sonraları ise çam ve iğne ağaçlarıyla çevrelenmiş, virajlı yolların arkasında saklı çarşaf gibi suyu ve muhteşem doğasıyla ünlü Dalaman’ın cennet koyu Sarsala’ya demir atacağız.  Burada sakin suların ve çam kokusunun tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğinden önce buradan demir alan kaptanımız, teknenizin burnunu kumu beyaz, denizi turkuaz, şirin mi şirin Ağa Limanı’na doğru çevirecek. Burada öğle ve akşam yemeklerinizin tadını çıkarıp, beyaz kumlarda güneşlenebilir günün verdiği tatlı yorgunluğu burada gerçekleşecek gece istirahatinde atabilirsiniz.

7. Gün: Kumlubük Koyu- Cennet Adası- Marmaris

Kahvaltıdan sonra, “Mavi Yolculuk”unuzun 7. Günü  ise Marmaris’in en ünlü su aktivitelerinin yapıldığı plajı ve deniziyle kendinden bahsettiren Kumlubük Koyu’na doğru yola çıkacağız. Buranın güzel sularında serinledikten ve banana, jet-ski gibi tatilinizi bir üst boyuta taşıyacak eğlenceli aktivitelerden sonra öğle yemeğinizi yiyebilir, koyun tadını çıkarabilirsiniz. Akşam beş çayı içinse teknenizi Cennet Koyu’na çekeceğiz. Buradaki sığ sulardan karaya geçebilir, ormandaki patikalarda yürüyüşe çıkarak çevreyi keşfedebilir, masmavi sularında serinleyebilirsiniz. Daha sonra tekneniz Marmaris Limanı’na 16.00’dan sonra giriş yapacaktır. Burada Marmaris’in gece hayatının ve farklı lezzetlerinin tadına bakabilir, gece istirahatiniz teknenize dönebilirsiniz.

8. Gün: Marmaris

“Mavi Tur”unuzu Marmaris sabahının içinizi ısıtan ilk ışıkları eşliğinde sizlere özel hazırladığımız kahvaltınızdan sonra 10.30 sularında noktalayacağız.

ÖNEMLİ NOT: Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Tur Operatörümüz , deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

 
Dönem Tarih        Fiyat        
1 24 Nisan - 14 Mayıs / 16 - 23 Ekim    3.000 TL   
2 15 Mayıs - 04 Haziran / 25 Eylül - 15 Ekim  3.840 TL  
3 05 - 25 Haziran / 04 - 24 Eylül   4.440 TL  
4 26 Haziran - 16 Temmuz / 28 Ağustos - 03 Eylül  5.400 TL
5 17 Temmuz - 27 Ağustos   6.120 TL 

 

TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI 

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.
• Tek kişi farkı ( Single Supplement ) %60’dır. 
• Hiç bir programda çocuklar için indirim uygulanmaz. 12 yaş altı çocuklar tekneye kabul edilmez.

 

FİYATLARA DAHİL OLANLAR 

• Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği. 

• Yemek esnasında 0,5 L su ücretsiz olarak verilir. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir. 
• Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini fiyata dâhildir. (Deniz havlusu temin edilmez.) 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b). 
• Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. ) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
• Yabancı kara sularında, tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
• Yabancı karasularında, tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar. 
 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR 

• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları. 
• Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri. 
• Havaalanı transferleri. 

 

****ÖNEMLİ :  KABİN KİRALAMA TURLARINDAKİ ; KÜLTÜREL TURLAR, ÖREN YERLERİ , MÜZE GİRİŞLERİ VE OPSİYONLU KARA TURLARI VE HAVA ALANI TRANSFERLERİ (EXTRA)  TARAFIMIZDAN DEĞİL TUR OPERATÖRÜNÜN DÜZENLEDİĞİ ORGANİSAZYONLARDIR .

**** İlk Depar 08.05.2021 - Son Depar 16.10.2021