Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Marmaris - Datça - Marmaris

15.02.2021

images/marmaris_datca_kabinkiralama_ramsesyat.jpg

1. Gün: Marmaris

“Mavi Tur”un ilk gününe sizleri Marmaris Yat Limanındaki teknenize saat 15.30’dan itibaren yerleştirerek başlayacağız. Bu gün içinde turumuzun ilk durağı Türkiye’nin sayılı tatil cennetlerinden biri olan Marmaris’i tanıma imkanınız olacak. Bu güzel günde, yeşille turkuaz mavisini bir araya getiren, sokaklarındaki canlılığı, tarihi eserleri ve zengin mutfağıyla ünlü bu küçük şehri gezebilir, denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Küçük Marmaris ziyaretinizi ise sizin için hazırlanan güzel bir akşam yemeğiyle ve size sunduğumuz tam donanımlı kabinlerinizdeki istirahatinizle sonlandırabilirsiniz.

2. Gün: Arap Adası-Bozukkale

“Mavi Yolculuk”unuzun 2. günün ilk ışıklarıyla beraber uyandıktan sonra, kahvaltınızı yapacak ve tur hakkında bilgi aldıktan sonra Arap Adasına doğru yola çıkacaksınız. Balıkçıları ve çobanlarıyla içinizi ısıtacak bu yerden sonra gece istirihatiniz için Bozukkule’ye demir alacaksınız. Loryma adıyla da anılan bu yer doğal güzellikleri ve tarihiyle sizleri büyüleyecektir. Peleponnes Savaşlarına ev sahipliği yapmış bu koyda sizin de tarihe şahitlik etmenizi sağlayacak kale surlarını görecek, deniziyle de yorgunluğunuzu unutacaksınız.

3. Gün: Datça

“Mavi Yolculuk”unuzun 3. gününde ise Ege Denizi’nin bir cennet köşesi olan Datça’ya demir atacağız. 250 kilometrelik bir sahil şeridine ve 50’den fazla koya sahip bu yarımada, sakinlik, huzur ve doğa harikalarını bir arada yakalamak isteyen tatilcilerin gizli ini haline gelmiştir. Ege ve Akdeniz arasında bulunan bu şehrin antik çağlardan kalma ismi Knidos olarak bilinir. Bu antik kent “Mavi Yolculuk”unuzun önemli tarihi gezilerinden biri olmak için ziyaretinizi bekler. Datça’nın binlerce yıllık geçmişine ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu kalıntıları görebilir, tatilinize farklı bir tat katabilirsiniz. Bu yarımada aynı zamanda bazı şehir efsanelerine konu olarak ilginçliğini korumaktadır. Bu efsanelere göre Datça, güzelliğini ve bereketini cüzzamlı insanların buraya terk edilmesinden sonra dönüp bakıldığında hala yaşamalarıyla ortaya koymuştur. Bu efsanevi yerde Afrodit’in kutsal tapınağı dahil birçok eseri görebilir, denizinin kumunun ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

4. Gün: Aktur - Bencik

“Mavi Yolculuk”unuzun 4. Günü ve şimdiden eviniz olmuş bu sularda, kahvaltının ardından Aktur Koyu’na ilerleme vaktidir. Aktur Koyu ulu çam ağaçlarıyla bezenmiş yüksek tepelerin eteğine serilmiş serin masmavi suların ve sımsıcak kumların yuvası olmuştur. Balıkçıların geçim kaynağı olan denizler size sımsıcak görüntüler sunarken, çam ağaçlarının arasından akan şelaleler ve kamp alanlarının daimi tatilcileriyle sosyalleşme imkanı, “Mavi Tur”ununuzun 3. gününden itibaren unutulmazların yaşanmasına olanak sağlayacaktır. Bu görsel şölenden sonra kaptanımız teknenin burnunu Bencik Koyu’na çeker. Burada yine eşsiz manzaralar ve serin sular eşliğinde dinlenebilir, küçük su aktiviteleriyle eğlenebilir ve kendinizi yeterince şımartmış olmanızın verdiği tatlı yorgunluğu güvenli bir gece istirahatinde üzerinizden atabilirsiniz.

 

5. Gün: Orhaniye- Selimiye- Kocaada

“Mavi Yolculuk”unuzun 5. sabahında teknenin demirini Orhaniye Köyü’na atacağız. Burada belki kurulacak pazara denk gelebilir, yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Bu köy sizler için hem yerel tatlarla tatilinize anı katacağınız hem de yeşil ve mavinin buluştuğu sahillerde manzaraların keyfine varacağınız, sularında yüzeceğiniz bir yuva olacaktır. Ayrıca burada bulunan, meşhur Kızkumu plajı ortasından denizin derinliklerine doğru ilerleyen sığ kum birikintisi  ile sizlere farklı bir deneyim yaşatacak, denizin üzerinde yürüme hissiyatı verecek ve denizin yeşil-mavi cümbüşüne yakından tanık olmanızı sağlayacaktır. Buradan sonra Selimiye Koyu’na geçeceğiz. Buranın denizi daha önce hiç görmediğiniz manzaralara tanıklık etmenizi sağlayabilir. Antik çağlarda “Hydas” ya da “Losta” ismiyle anılan bu koy, antik kentin kalıntılarını ulu dağların arasından göz kırpan güneşinin ışığı altında sizlere sunar. Buna ek olarak gözetleme kulesi, deniz feneri, manastır ve tiyatro gibi arkeologlarının araştırmalarına konu olan kalıntıları da sizleri büyüleyecek diğer yapıtlardır. Doğal ve tarihi güzelliklerinden yeterince tadını çıkardığınız zaman bu koy aynı zamanda sıcacık yerel halkıyla gününüze neşe katmak için sizleri bekliyor olacaktır. 

 

6. Gün: Dirsekbükü- Bozburun

Yine mavi koyların sabah ışıklarıyla uyanmanızla beraber kahvaltınız huzurunuza servis edilecek ve ardından kaptanınız teknenin burnunu Dirsekbükü’ne çekecek. Burası sizin gibi Ege Kıyıları’nı fethetmeye çıkmış “Mavi Yolculuk” misafirlerinin uğrak noktasıdır. Körfez ve Hisarönü arasında bulunan bu koyda kendiniz küçük kasabanın lezzetlerini tadar, restoran ve kafelerinde keyifli bir gün geçirdikten sonra Bozburun’a geçmek için demir alırsınız. Bozburun, gulet yatların inşa edildiği kereste ustalarının evi ve tersanelerin ini olan sıcacık bir koydur. Bu zanaatla dünyada ve Türkiye’de birçok insanın dikkatini çekmiş bu yerde süngercilikten de esintiler görebilirsiniz.

 

7. Gün: Kumluk veya Kadırga- Cennet Adası- Marmaris

Kahvaltıdan sonra, “Mavi Tur”unuzun 7. Günü  ise Marmaris’in en ünlü plajlarından Kumluk’a geçilir. Buranın güzel sularında serinledikten sonra öğle yemeğinizi yiyecek, koyun tadını çıkarabileceksiniz. Daha sonra kaptanımız teknenizi Cennet Koyu’na çekecek ve buranın doğal güzelliğinin tadına bakmanızı sağlayacaktır. Buradaki sığ sulardan karaya geçebilir, ormandaki patikalarda yürüyüşe çıkarak çevreyi keşfedebilir, masmavi sularında serinleyebilirsiniz. Daha sonra tekneniz Marmaris Limanı’na 16.00’dan sonra giriş yapacaktır. Burada Marmaris’in gece hayatının ve farklı lezzetlerinin tadına bakabilir, gece istirahatiniz teknenize dönebilirsiniz.

8. Gün: Marmaris 

“Mavi Yolculuk”unuzu Marmaris sabahının içinizi ısıtan ilk ışıkları eşliğinde sizlere özel hazırladığımız kahvaltınızdan sonra 10.30 sularında noktalayacağız.

  • ÖNEMLİ NOT: Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Tur Operatörümüz , deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir. 
     

Dönem Tarih        Fiyat        
1 24 Nisan - 14 Mayıs / 16 - 23 Ekim    3.000 TL   
2 15 Mayıs - 04 Haziran / 25 Eylül - 15 Ekim  3.840 TL  
3 05 - 25 Haziran / 04 - 24 Eylül   4.440 TL  
4 26 Haziran - 16 Temmuz / 28 Ağustos - 03 Eylül  5.400 TL
5 17 Temmuz - 27 Ağustos   6.120 TL 
 

TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI 

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.
• Tek kişi farkı ( Single Supplement ) %60’dır. 
• Hiç bir programda çocuklar için indirim uygulanmaz. 12 yaş altı çocuklar tekneye kabul edilmez. 

 

FİYATLARA DAHİL OLANLAR 

• Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği. 
• Yemek esnasında su ücretsiz olarak verilir. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir. 
• Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini fiyata dâhildir. (Deniz havlusu temin edilmez.) 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b). 
• Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. ) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
• Yabancı kara sularında, tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
• Yabancı karasularında, tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar. 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR 

• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları. 
• Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri. 
• Havaalanı transferleri. 

 

****ÖNEMLİ :  KABİN KİRALAMA TURLARINDAKİ ; KÜLTÜREL TURLAR, ÖREN YERLERİ , MÜZE GİRİŞLERİ VE OPSİYONLU KARA TURLARI VE HAVA ALANI TRANSFERLERİ (EXTRA)  TARAFIMIZDAN DEĞİL TUR OPERATÖRÜNÜN DÜZENLEDİĞİ ORGANİSAZYONLARDIR .

**** İlk Depar 19.06.2021 - Son Depar 18.09.2021