Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Kemer - Kekova - Kemer

15.02.2021

images/kemer_kekova_kabin_kiralama_ramsesyat.jpg

 

1.Gün: Kemer

Toros dağlarının eteğindeki bu cennet köşesi, sokaklarını portakal ve deniz kokusuyla harmanlayıp sizlere sunmaktadır. Saat 15:30 itibariyle teknenize yerleşebilir, akşam yemeğinizi teknede aldıktan sonra gece Kemer’in tadını çıkarabilirsiniz. Tıpkı diğer Akdeniz kentleri gibi masmavi sulara ev sahipliği yapmanın dışında canlı bir kent olmasıyla da tatilinizin sakinliğine biraz hareket katmak için iyi bir dokunuş olacaktır.

 

2.Gün: Olympos – Adrasan

Güzel bir kahvaltıyla enerjinizi topladıktan sonra mavi sulara yine yelken açacaksınız. İl durağımız ünlü “Olimpos” olacaktır.

 Olimpos Anadolu ve Ege'deki dağ zirvelerinin ortak adıdır. İsa’dan önceki dönemlerde korsanlarca ele geçirilmiş, Roma zamanında korsanların elinden kurtarılmış Likya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan bu topraklar, M.S. ise Venedikli korsanlar tarafından kullanılmıştır. Bu tarihiyle arkeologların,  endemik bitki örtüsüyle biyologların, denizaltı zenginliğiyle dalış yapanların ilgisini çokça çeken bu kentte siz de kendinize göre bir şeyler bulacak, burada unutulmaz anılar edineceksiniz. Upuzun sahilinde ayaklarınızı ısıtacak, küçük tepelerine doğa yürüyüşleri yapacak ve muhteşem suyunda bir süreliğine kendinizi kaybedecek, omuzlarınızdaki yükü bu yeşil- mavi topraklara teslim edeceksiniz.

 Olimpos’tan sonra ise durağımız muhteşem plajları, çam ağaçlarıyla bezenmiş manzarası ve serinleten rüzgarlarıyla ünlü Akdeniz’in en huzurlu sahillerinden olan Adrasan’a geçiş yapılır. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.
 

 3.Gün: Demre – Çayağzı – Gökkaya Koyu

 Huzurlu bir uykudan sonra sabahın ilk ışıklarıyla seraları ile ünlü Demre’ye yol alacaksınız. Çayağzı’nda nefşs bir kahvaltıdan sonra,  “Myra” antik kentinin, St. Nicholas adlı sular altından çıkarılmış antik kilisenin, ve daha bir çok tarihi kalıntının ziyaretinden sonra kendinizi bu kentin serin sularında ferahlatma imkanı bulacaksınız. Portakal çiçeklerinin sokaklarını süslediği bu kente aşık olacaksınız. Buradaki kara turları opsiyoneldir.

 Buradaki tarihi deneyimlerinizden ve kentin tadını çıkardıktan sonra Gökkaya isimli koyu hareket edilecektir. Güneşin muhteşem batışına şahit olduktan sonra, akşam yemeği servisini burada alacak, gecenizi bu koyda geçireceksiniz.
 

 4.Gün: Tersane – Üçağız

Yatınızın ahşap kokulu odasında açtınız gözlerinizi sıcak bir sabah. Kaptanımız kahvaltıdan sonra rotamızı Tersane Koyu’na çevirecek.

Antik çağlarda Talendria olarak anılan, Tersane Adası’nda öğle yemeği ve yüzme molası verildikten sonra, akşam yemeği ve konaklama için Üçağız koyu’na doğru yola çıkılacaktır. Demre’nin hemen batısında bulunan ve taşlık bir ada olan bu koy, meşhur Aperlai, Simena, Theimmusa ve Istlada gibi birçok antik kentle çevrelenmiş, depremler dolayısıyla bir kısmı batık şehir olan, bu yönleriyle ilgi çeken bir duraktır. Koyun yöre halkı oldukça sıcaktır ve burası sizlere bir çok farklı lezzetin tadına bakmanıza, bir çok sıcak insanla karşılaşmanıza imkan sağlayan muhteşem bir diyar olacaktır. Bu bölgede Öğle yemekli Kaş-Saklı kent opsiyonel turuna katılabilirsiniz.
 

5.Gün: Simena- Kekova

 Denize sıfır balıkçı köyünü olan Üçağız Koyu’nun şirin evleri, mor begonvilleri ve masmavi suyu eşliğinde kahvaltınızı yaptıktan sonra Simena’ya hareket edilir. . Burası M.Ö. 4. yüzyıldan günümüze kadar iskân görmüş stratejik bir nokta konumunda olmuştur. Bu stratejik noktanın günümüze miras bıraktığı Simena Kalesi, kral mezarları ve daha birçok eski yapıt, sizi antik çağlara kadar götürecek ve aklınızı başınızdan alacaktır. Akşam yemeği ve konaklama için Kekova’ya geçilecektir.
 

 6.Gün: Ceneviz Limanı – Phaselis

 “Mavi Yolculuk”unuzun bu gününde kaptanımız  erken saatlerinde rotayı önce Ceneviz Limanı’na sonra öğle yemeğinin ardından, dinlenmeniz için Phaselis’e demir atacaktır Bu kent tarihte çok önemli bir liman olmuş, Rodoslular tarafından kolonileştirilmiş ve günümüzde büyük bir yeşil araziye ve muhteşem tarihi kalıntılara ev sahibi olmuştur.

 Bu antik kent mimarisi, sarnıçları, su kanalları, antik tiyatrosu gibi gelişmiş yapılarıyla sizleri dimdik ayakta karşılayacak. Burada uzun bir tarihi eser gezisine çıkma imkanı bulacak, belki de yeşilin sararmış tarih kokan taşlarını sarmaladığı bu antik kentte bir an için kendinizi geçmişte hayal edeceksiniz. Sonra biraz sahile inecek, Akdeniz’in diğer koylarına oranla daha serin olan bu yerde kısa bir yürüyüş yapacak sularında sakinliğin kollarına atılacaksınız. Bu bölgede yapılacak kara turları opsiyoneldir. Akşam yemeği ve geceleme bu müthiş koyda yapılacaktır.
 

7. Gün: Ayışığı Koyu – Kemer

 Sabah kahvaltısının ardından, yüzme molası için Ayışığı Koyu’na doğru hareket edilir. Buranın harika sularında bol bol yüzdükten sonra Akşam yemeği ve konaklama için Kemer’e çevrilecek olan rotamızın sonunda. Antalya’yı gezme fırsatı bulabilirsiniz.

 Akdeniz’in kıyılarını keşfettikten, tarihine adım adım şahitlik ettikten sonra şehrin cıvıltısında biraz daha kendinizi bulmuş olacaksınız.
 

 8. Gün: Kemer

Kahvaltı sonrasında saat 10:30’a kadar teknemizden ayrılabilirsiniz.
 

ÖNEMLİ NOT: Klima günde 6 saate kadar kullanılabilir. Tur Operatörümüz , deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

Fiyat Detayları
Dönem Tarih Fiyat
1 24 Nisan - 14 Mayıs / 16 - 23 Ekim 3000 TL
2 15 Mayıs - 04 Haziran / 25 Eylül - !5 Ekim 3840 TL
3 05 - 25 Haziran /04 - 24 Eylül 4400 TL
4 26 Haziran - 16 Temmuz / 28 Ağustos - 03 Eylül 5400 TL
5 17 Temmuz - 27 Ağustos 6120 TL

 

TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI 

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.
• Tek kişi farkı ( Single Supplement ) %60’dır. 
• Hiç bir programda çocuklar için indirim uygulanmaz. 12 yaş altı çocuklar tekneye kabul edilmez. 

 

FİYATLARA DAHİL OLANLAR 

• Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği. 
• Yemek esnasında 0,5 L su ücretsiz olarak verilir. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir. 
• Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini fiyata dâhildir. (Deniz havlusu temin edilmez.) 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b). 
• Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. ) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
• Yabancı kara sularında, tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
• Yabancı karasularında, tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar. 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR 

• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları. 
• Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri. 
• Havaalanı transferleri. 

 

****ÖNEMLİ :  KABİN KİRALAMA TURLARINDAKİ ; KÜLTÜREL TURLAR, ÖREN YERLERİ , MÜZE GİRİŞLERİ VE OPSİYONLU KARA TURLARI VE HAVA ALANI TRANSFERLERİ (EXTRA)  TARAFIMIZDAN DEĞİL TUR OPERATÖRÜNÜN DÜZENLEDİĞİ ORGANİSAZYONLARDIR .

**** İlk Depar 24.04.2021 - Son Depar 12.10.2021