Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

BODRUM - GÖKOVA - BODRUM

Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum
(7 Günlük Program)

 

1. Gün: Bodrum - Orak Adası

“Mavi Yolculuk”unuzun ilk günü kiralık yatınızda sizleri bizzat biz, kaptanımız ve yat personelimizle birlikte karşılayacak, yatınızla ilgili her şeyin içinize sindiğine emin olduktan sonra, sizleri “Mavi Tur”unuzla ilgili tüm sorularınıza cevap verecek şekilde bilgilendireceğiz. Bu küçük sohbetimiz ve karşılamamız sırasında sizler için özenle hazırlanmış ikramlarımız da teknenizde sizleri bekliyor olacak.Ramses Yatçılık - Mavi Yolculuk - Orak Adası

Bodrum “Mavi Tur”un  en iyi duraklarından biridir. Dünya’nın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ne, mitolojik figürlere ve hikayelere, eski antik kentlere ev sahipliği yapan, Türkiye’nin batısındaki en ünlü ve en renkli cennet köşelerinden biridir. Yalnızca tarihiyle değil, ünlü Yazar Cevat Şakir’in aşkı olmasıyla edebiyata da sık sık konu olmuş, aşklara, keşiflere yeniliklere kucak açmıştır. Bu yönüne ek, gece hayatı, farklı lezzetleri ve eğlenceli dünyasıyla Bodrum sizler için en iyi başlangıçlardan biri olacaktır.

Hava şartları elverişli ise eğer kaptanımız yatınızın beyaz kanatlarını açacak, mavi suların sizleri Gökova Körfezi’ne sürüklemesine ve buradaki küçük koyların sizi kucaklamasına imkan verecektir. Buranın denizi sizi büyüleyecek, kasaba halkının sıcaklığı, evlerin geleneksel dokusu sizleri evinizde hissettirecek ve şehrin keşmekeşini unutturarak şimdiden omuzunuzdaki tüm yüklerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ramses Yatçılık - Mavi Yolculuk - Orak Adası“Mavi Tur”unuzun ilk gününde sizlere Bodrum’un en gözde koyu olan Orak Adasında özenle hazırlanmış enfes bir akşam yemeğini, tüm dertlerinizi geride bırakmanızı sağlayacak kiralık yatınızın ahşap kokusunu ve denizin ninni sesini bir araya getirerek terapi etkisi yaratacak bir geceyi hizmetinize sunarız.

Bodrum’un en ünlü noktalarından biri de Orak Adası’dır. “Mavi Tur”unuzun ilk durağı olan Orak Adası’na giderken yatınıza yunusların eşlik ettiğine şahit olabilirsiniz. Bu adada muhteşem bir su altı dünyasıyla karşılaşırsınız. Yaşlı zeytin ağaçlarının kraliyeti haline gelmiş bu adada korunaklı koyların cam gibi sularında yüzerken kendinizi tamamen doğanın kollarına bırakacaksınız. Bu unutulmaz güzelliklere şahit olurken ve tadını çıkarırken, “Kiralık Yat”ınızın özel aşçısı da sizlere bir öğle yemeği ziyafeti hazırlayacaktır. Bu noktada doğal mükemmelliğe bir ara verebilir ve damağınızı şımartmak için yatınızda dinlenmeye çekilebilirsiniz.

 

2. Gün: Çökertme Köyü

Sabah gözünüzü Bodrum’un ılık ilk ışıklarıyla açacak ve sizler için özenle hazırlanmış kahvaltınızı ettikten sonra Orak Adasının enfes kristal sularında yüzmenin tadını çıkaracaksınız. Burada yediğiniz öğle yemeğinden sonra kaptanımız kiralık yatınızı Çökertme koyu’na çeker.

Yıllarca Bodrum Türkülerine konu olmuş bu bölge sizleri başka diyarlara götürecek cazibeli bir kasabanın koyudur. Bu kasabada hem oryantal gösterileriyle Türkiye’nin geleneksel yüzünün hem de restoranları, sokakları ve yeşiliyle birleşmiş mavisiyle sizlere Yunanistan esintilerinin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda kiralık yatınızı da rüzgarın tehlikelerinden koruyacak olan koylar gece istirahatinizi güvenli bir şekilde teknenizde yapmanızı sağlayacaktır.

 

3. Gün: Yedi Adalar – Küfre (Uzun Liman) – İngiliz Limanı

“Mavi Yolculuk”unuzun 3. Günü… Şimdiden eviniz oldu sular, adalar ve kiralık yatınız. Huzurlu bir şekilde aldığınız uykunuzdan sabahın ilk ışıklarıyla uyanırsınız bu günde. Kaptanımız kahvaltıdan önce yatınızın burnunu buhur ağaçlarının hakimiyet sürdüğü, reçine kokusunun başınızı döndüreceği ve su altı dünyasını keşfetmek için can atacağınız Yedi Adalar’ a çevirecek. Burada kiralık teknenizde size sağlanmış birbirinden farklı, şnorkelle dalış, basit serbest dalış gibi aktivitelerle “Mavi Tur”unuza başka bir boyut katacak ve unutulmaz anılar edineceksiniz. Daha sonra doğal güzellikleriyle tam bir ziyafet olan Küfre Koyu’nda demir atacağız. Burada da doğa yürüyüşü yapabilir, yorgunluğunuzu ormanın sakinleri olan çam ağaçlarının bilge uğultusuyla dinlenerek atabilirsiniz.

Kiralık yatınız bu koya demir atmışken bir de Uzun Ada, Mertil Adası, Zeytin Adası ve Küçük Adaları da ziyaret edebilir ve Türkiye’nin gizli kalmış güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Bunlara ek, Çamaltı, Gökağaç ve Karaağaç Limanı da demir atılacak noktalardır. Her bir durağında “Mavi Tur”unuza yeni bir bakış ve dokunuş getirecek bu noktalarda dinlenmeniz, güneşin tadını çıkarmanız, hafif meltemin ninni sesi eşliğinde uyumanız mümkün olur.  Bu koy ziyaretlerinden sonra kiralık tekneniz sizler için hazırlanmış akşam yemeğinizi yemek ve gece istirihatinizi yapmak üzere 2. Dünya savaşı sırasında tarihe tanıklık etmiş, İngiliz savaş gemilerine liman olmuş, huzur dolu doğası ve masmavi suyuyla tanınan İngiliz Limanı’na sığınmak üzere yelken açar.


 

4. Gün: Kleopatra (Sedir) Adası – Karacasöğüt

“Mavi Tur”unuzun 4. günü kiralık yatınızın burnunu Apollo’nun tapınağından, tarihi Kedrai Şehri’nin sur ve kulelerinden kalan kalıntılara kadar bir çok esere ev sahipliği yapan, tarihiyle görenleri büyüleyen Sedir Adası’na çevireceğiz. Buradaki tarihi eselerle, antik şehir kalıntılarıyla büyülenirken, Kleopatra’nın efsanelere konu olmuş, görenleri büyüleyen altın renkli kumun ayaklarınızı ısıtacağı plajına da gitme imkanınız olacak.

Burada tarihin kokusu eşliğinde dinlenebilir ve o altın kumların üzerinde güneşlenebilirsiniz. Bu arada aşçımız sizler için özenle hazırladığı birbirinden farklı lezzeti sofralarınıza serecek, akşam ziyafetinden sonra kaptanımız ise Karacasöğüt limanına demir atacaktır.


 

5. Gün: Löngöz – Tuzla Koyları

Yine mavi koyların sabah ışıklarıyla uyanmanızla beraber kahvaltınız huzurunuza servis edilecek ve Kızıl Çam ormanlarının etrafınızı saracağı, doğa manzarasıyla ünlü Longoz Koyu’na demir atacağız. Burada yaşlı çam ağaçlarının toprak kokusunu içinize çektiğiniz sakin bir yürüyüş yapabilir, yöresel bir bar olan ve sıcacık atmosferiyle içinizi ısıtacak Ali Baba’da içkilerinizi yudumlayıp yeni insanlarla tanışabilir, grubunuzla keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu noktadan sonra kiralık yatınızın demirini Tuzla Koyu’na atacağız. Bu koyda yine kendinize denizin içinde mavinin her tonunu barındıran bir köşesinde huzur bulabilir, sizin için hazırlanmış akşam yemeğinizden sonra teknenizi sarsan minik dalgaların sesi ve kokusu eşliğinde gece istirahatinizi yapabilirisiniz.


 

6. Gün: Kargılı – Kisebükü (Alakışla Bükü)

“Mavi Yolculuk”unuzun 6. Gününüzün  erken saatlerinde kiralık yatınızın demirini öğle yemeğinizi yemeniz ve dinlenmeniz için Kargılı Koyu’nda (Molla İbrahim Koyu) atacağız. Buradan yine tarihiyle sizleri büyüleyecek, Bizans Manastırlarına ev sahipliği yapmış, çam ağaçlarının ulu kraliyetinin, Bizans hakimiyetinin yerini aldığı, masmavi sulara kucak açmış Kisebükü Koyu’na geçeceğiz. Bu koyda M.Ö. 4000’lere kadar tanıklık etmiş, Yalıköyü, Akarca, Çatal, Yazlık, Hamam, Sarnıç ve kilise kalıntılarını ziyaret edebilir, zakkum ve çam ağaçlarının görsel ziyafetinin tadına bakabilir ve yine serin sularında serinleyebilirisiniz. 

7. Gün: Pabuç Burnu – Yalıçiftlik

“Mavi Tur”unuzun 7. günündesiniz ve artık koylar sizin için birer ev oldu. Kafanızı boşalttığınız, karmaşadan, doluluktan kurtulduğunuz ve bu sıkıntılardan kucağına sığındığınız denizler son gününüzde sizleri yine mükemmel bir koya sürükleyecek: Pabuç Burnu. Zümrüt rengi sularıyla ünlenmiş deniziyle bu koy sizleri büyülerken, balıkların sizin yüzmenize eşlik edeceği, dibini görmek, canlıları tanımak için can atacaksınız. Burada, suyun tadına baktıktan sonra oluşan açlığınızı yine aşçımız muhteşem öğle yemeği ziyafetiyle dolduracak,  öğle yemeğinden sonra ise kaptanımız sizleri akşam beş çayınızı doğal güzelliği manzarasında içmeniz için Yalıçiftlik’e götürecek. Gece istirahatiniz ve akşam yemeğiniz için yine bu koyda demirleyeceğiz. Akşam yemeğinden sonra buradan Bodrum’un gece hayatının tadına bakabilir, şehrin parlayan ışıkları altında sahil boyunca deniz kokusu eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.


 

8. Gün: Bodrum

“Mavi Tur”unuzun son sabahındayız. Belki gece grubunuzla Bodrum gecelerinin tadına baktınız ve guletinizin ahşap kokan ve denizin sakin hışırtısını duyabildiğiniz kabinlerine geri döndünüz, mis gibi bir uykudan sonra gözünüzü yine bir Bodrum sabahına açtınız. Enfes bir kahvaltı sonrasında Bodrum Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Artık Cevat Şakir’in buraya neden aşık olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. Onun fethettiği kıyıları sizler de fethettiniz ve muhteşem anılarla “Mavi Tur”unuzu sonlandırdınız...