Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

MARMARİS-FETHİYE-MARMARİS

Marmaris - Fethiye - Marmaris
(7 Günlük Program)

1. Gün: Marmaris

“Mavi Yolculuk”unuzun ilk günü kiralık yatınızda sizleri bizzat biz, kaptanımız ve yat personelimizle birlikte karşılayacak, yatınızla ilgili her şeyin içinize sindiğine emin olduktan sonra, sizleri “Mavi Tur”unuzla ilgili tüm sorularınıza cevap verecek şekilde bilgilendireceğiz. Bu küçük sohbetimiz ve karşılamamız sırasında sizler için özenle hazırlanmış ikramlarımız da teknenizde sizleri bekliyor olacak.

“Mavi Tur”unuza sizin için özenle hazırlanmış kiralık yatınızda Marmaris’in tadına bakarak başlayacaksınız. Marmaris de Muğla’nın diğer bir cennetidir. Burası da muhteşem maviyle şehirle kucak kucağa yaşayan ormanların birleştiği bir kenttir. Tarihi açıdan bir çok uygarlığa ev sahipliği etmiştir burası. Mısır, Asur, Pers, Makedon, Roma, Bizans ve Selçuklu uygarlıklarından kalan eserleri hala bünyesinde barındırır. Karya dilinde “Doğa Kenti” anlamına gelen Fiskos ismiyle adını tarihe kazımış bu kent, isminden de anlaşıldığı gibi bugün de görenleri doğasıyla büyülemektedir. Ulu çınar ağaçlarının kolladığı, yemyeşil bu kentin, cıvıl cıvıl insanları ve hareketli sokaklarıyla beraber tatilinize güzel bir başlangıç olacak burası.

Su sporları ve şehir içi sosyal aktiviteleriyle  “Mavi Yolculuk”unuzun ilk gününü tamamlayabilirisiniz burada. Şimdiden omuzlarınızdaki yükü süpürdünüz ve tatil için iyi bir kıvama geldiniz bile… Kaptanımızın sizler için en güvenli sularda demir attığı teknenizin konforunda bir akşam yemeği ve gece istirahatiyle ertesi güne hazır hale geleceksiniz.

 

2. Gün: Ekincik Körfezi, Dalyan

Sabah gözünüzü Marmaris ‘in ılık ilk ışıklarıyla açacak ve sizler için özenle hazırlanmış kahvaltınızı ettikten sonra kiralık yatınız ve “Mavi Tur”unuz hakkında bilgilendirildikten sonra Ekincik Körfezi’ne doğru yola çıkacaksınız.

Doğal güzellikleriyle sizlere sakin bir liman olacak Ekincik, şehrin kalabalığından kurtulan sizler için iyi bir seçenek olacaktır. El değmemiş bakir güzelliğe sahip tertemiz denizinde serinlemek, sahilinde küçük yürüyüşler yapmak ve kiralık yatınızın size sağladığı ekipmanla küçük su aktivitelerinin tadını çıkarmak sizleri şimdiden yenileyecektir. Bunların haricinde bu kentin en can alıcı noktaları olan kaplıcalarsa size bir spa keyfi yaşatacak. Sultaniye Kaplıcaları’nın şifalı sularında keyifli dakikalar geçirecek, belki de inanıldığı gibi siz de derdinize derman bulacaksınız bu sıcak banyolarda. Akşamın ilerleyen saatlerinde ise bu küçük kentin yerel dükkanı ve restoranının tadını çıkarma imkanı bulabilirisiniz.

 

3. Gün: Adalı Koyu, Manastır Koyu ve Tersane Adası

Ekincik’in sıcacık ilk ışıklarıyla “Mavi Tur”unuzun 3. gününe gözünüzü açtıktan sonra güzel bir kahvaltıyla güç toplayacağınız Adalı Koyu’na demir alınır. Burada cam gibi denizin huzurlu sesini dinlerken, cennet manzaralarına şahit olma imkanı bulursunuz.

Buradan kaptanınız kiralık yatınızı Manastır Koyu’na çeker. Bu koy yine saklı cennetlerinden biridir bu sahillerin. Sabahın ilk ışıklarıyla kendini ılıştırmaya başlamış bu berrak denizde serinleme ve biraz da kiralık teknenizin güvertesinde hafif rüzgarın teninizi serinletirken güneşin yavaşça ısıttığı bir dinlenme imkanı bulabilirsiniz. Bu koy, tarihi hamam kalıntılarından dolayı Hamam Koyu olarak da isimlendirilir. Burası jeolojik bakımdan ilgi çekecek bir yapıya sahiptir. Tektonik yapısı ve pasif durumdaki kraterlerin oluşturduğu göller manzaranızda ayrı bir etki yaratacaktır. Ulu çam ağaçlarının sarıp sarmaladığı topraklar, nefesinizi tazeleme imkanı sunacaktır size. Patika yürüyüşlerini seven ve tarihin kokusunu arayan misafirlerimiz içinse Likya’nın antik kentlerinden olan Lydae bir buçuk saatlik bir yürüyüşün ardından, tarihe şahitlik etmenize olanak sağlamayacaktır.

Bu muhteşem koyun tadını çıkardıktan sonra kiralık yatınızın burnunu antik çağlarda Talendria olarak anılan, Tersane Adası’na çevireceğiz. Bu ada korunaklı koylarıyla hem yatınıza hem de size birer yuva olacaktır. Mübadeleden kalan antik rum evleri, yeşili ve mavisiyle 3. günün güzel bir noktalayışı olacaktır burası.

Akşamın ilerleyen saatlerinde koyların size sağladığı güvenli ve huzurlu bu akşamın tadını özel aşçınızın hazırladığı bir ziyafetle tamamlayacak ve anne kucağı gibi güvenli kabinlerinizde günün tatlı yorgunluğunu üzerinden atacaksınız.

 

4. Gün: Kızıl Ada, Fethiye

4. günün sabahında Kızıl Ada’ya demir alacağız. Burası ilk bakışta yeşillerin arasına saklanan keçileri tavşanları ve daha bir çok canlısı ile içinizi ısıtacak, masmavi sularında serinlerken kiralık guletinizde sizler için hazırlanmış basit dalış ekipmanları ve şnorkellerle deniz altı zenginliklerinin de tadına varacaksınız. Tabi meşhur deniz fenerinin bu muhteşem manzarayı bir kart postala çevirecek görüntüsünü de unutmamak gerekir.

Bu şirin ve huzurlu odada yeterince dinlendikten ve keyif aldıktan sonra kaptanımız kiralık yatınızın burnunu Fethiye’ye çevirir. Tıpkı Bodrum gibi yeşille maviyi bir araya getiren bu doğal liman kenti M.Ö 3000’lerde Likya Uygarlığı’ndan M.Ö. 6. yüzyılda Pers İmparatorluğu’na kadar bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Ölüdeniz’inin turkuaz-mavi rengindeki cam gibi suları ve bembeyaz sımsıcak kumalrıyla görenleri büyüleyen Ölüdeniz tatilinizin unutulmazlarından biri olacaktır.de tanınır bu kent. Bu huzur dolu manzaralara, serin dinlenmelere ara verip bir macerayla “Mavi Yolculuk”unuza renk katmak isterseniz de 1975 metre uzunluğundaki, ihtişamlı Babadağı’nda usta hocaların eşliğinde yamaç paraşütü yapabilecek ve inanılmaz anılarla 4. gününüzü noktalayabileceksiniz.

 

5. Gün: Göcek, Yassıca Adası

“Mavi Tur”unuzun 5. günü ve gecenin huzurlu kucağından sabahın cıvıltılı tebessümüne uyanacak güzel bir kahvaltıyla enerjinizi topladıktan sonra mavi sulara yine yelken açacaksınız. Bu günde yine sizleri büyüleyecek başka bir cennet köşesi olan Göcek’e demir atacak kaptanımız.

Burası kiralık guletiniz için yeterli güvenliğe sahip güzel bir liman olacakken sizler için yerel esintileriyle kendinizi evinizde hissettirecektir. Yerel halkın sıcak davranışlarıyla kucaklanacak, samimi esnafı, küçük yerel dükkanları ve lokantalarıyla keyifli ve sımsıcak bir öğlen geçireceksiniz. Sadece yerelliğinin size kattığı tatlı anılarla değil aynı zamanda yeşili, mavisi ve etrafındaki 12 Ada’nın da dokunuşlar yaptığı muhteşem manzarasına da şahit olacak, tadına bakacaksınız. Ayrıca akdeniz ve Ege sularını fethederek gelmiş bir çok yatın da limanı olan bu kent ilgililere bu anlamda da bir ziyafet sunmaktadır. Yerel lezzetlerin, dokunuşların yanı sıra sahil boyunca uzanan barlarında yine Ege ve Akdeniz’den gelmiş bir çok turistle sosyalleşme imkanı da sizlerin olacaktır.

Bu küçük liman kentinden sonra gece konaklaması için Yassıca Ada’ya demir alınır. Burada sizler için hazırlanmış akşam ziyafetinden sonra, bu adanın keyfini çıkarabilirsiniz. İzmirlilerin uğrak yeri olan bu ada belki de tatilinizin en romantik akşamlarından birine ev sahipliği yapacak kadar farklı manzaralara sahiptir.

 

6. Gün: Bedri Rahmi Koyu, Domuz Adası ve Aga Limanı

“Mavi Yolculuk”unuzun 6. Gününüzün  erken saatlerinde Taşkaya bükü olarak da bilinen ancak “Halikarnas Balıkçısı”nın başlattığı mavi yolculuğa eşlik eden ve gittiği bu koyda bıraktığı balık resmiyle adından hala söz ettiren, cumhuriyet dönemi entelektüel sanatçılarımızdan Bedri Rahmi’nin adını taşıyan bu koy çevresindeki rüzgarlara karşı koyarak sizleri ve kiralık yatınızı korur. Yalnızca tarihiyle değil, zakkum ağaçlarının süslediği sokakları ve turkuaz sularıyla sizleri güvende hissettirmenin yanında mest edecek bu koy her yönden tatiliniz için iyi bir anı olacak sizlere.

Bu koydan sonra kiralık guletiniz adını yaban domuzlarından alan Domuz Adası’na yelken açar. Bu adada turkuaz suların altında gizlenmiş kalıntıların, çeşit çeşit ve rengarenk türlere sahip bitki örtüsünün hafif dokunuşlarıyla güzelleştirdiği manzaranın tadını çıkarabilir, güneş banyonuzla sakin sularının huzurunda dinlenebilirsiniz.

Bu koyun eşsiz güzelliklerine şahit olduktan sonra kiralık guletin burnu Ağa Limanı’na çevrilir. Bu liman bu kıyıların fatihleri olan gulet yatların uğrak noktasıdır. Burada güvenli bir gece istirahati için demir atılırken, sizler de sahilinde yürüyüş yapabilir, masmavi sularında serinleyebilirsiniz. Akşam sizler için özenle hazırlanmış bir ziyafetten sonra ahşap ve deniz kokusunu bir araya getiren kabinlerinizin huzurunda uykuya dalarsınız.

 

7. Gün: Kumlubük, Cennet Adası

Sabahın ilk ışıklarının yüzünüze vurmasıyla uyandınız. Artık “Mavi Yolculuk”unuzun son turuna geldiniz… Sabah ziyafetinden sonra  Marmaris’in en ünlü su aktivitelerinin yapıldığı plajı ve deniziyle kendinden bahsettiren Kumlubük Koyu’na doğru yola çıkak kaptanınız. Burada demir attıktan sonra güzel sularında serinleyerek ve banana, jet-ski gibi tatilinizi bir üst boyuta taşıyacak eğlenceli aktivitelerle koyun tadını çıkarabilirsiniz.

Öğlen yemeğinizi ise manzarasıyla sizlere eşlik edecek Cennet Adası’nda yemeniz için kiralık yatınız burada demir atacak. Masmavi sularda dinlenebilecek veya yemyeşil çamlarla kaplı ormanlarında toprak kokusunun içinde rahatlatıcı bir yürüyüş yapabileceksiniz.

Bu sakin koylarda tüm yorgunluğunuzu atıp tamamen yenilendiğiniz noktada başladığınız yere Marmaris’e yelken açacaksınız. Kiralık yatınızın konforunda Marmaris’te son bir akşam ziyafeti ve gece istirahatiyle gününüzü noktalayacaksınız.

 

8. Gün: Marmaris

Şehrin ışıltısına açtınız gözlerinizi. Tatilinizin 8. ve son günündeyiz. Mavi yolculuunuzu muhteşem anılarla, Ramses Yatçılık’ın size sunduğu fırsatlar ve konforla sizler için özenle hazırladığı ve  tamamen size özel kiralık yatınızda son bir kahvaltıyla tamamladınız. Artık yeniden keşmekeşe, yorgunluğa hazırsınız...